Witamy na nowej stronie !

Welcome to the new site !

Bienvenue sur le nouveau site !

Willkommen auf der neuen Website !

Добро пожаловать на новый сайт !

Bienvenido al nuevo sitio !

Benvenuti nel nuovo sito !

Wolontariat zewnętrzny


WOLONTARIAT

W ramach festiwalu Boski Fest, który odbędzie się w dniach 8-10.07.2016, poszukiwane są osoby chętne do odbycia praktyk lub zaangażowania się w wydarzenie na zasadach wolontariatu:

Boska Załoga – Wolontariat na Boskim Festiwalu

Boska Załoga potrzebuje Twojej pomocy! Zapraszamy do wzięcia udziału w wolontariacie na Boskim Fescie. Szukamy ludzi chętnych do poświęcenia swojego czasu, pełnych energii do działania, ale też pozytywnie zakręconych, aby wraz z nami wspólnymi siłami stworzyli wyjątkowe wydarzenie jakim jest Boski Fest. Boska Załoga to nie tylko wolontariat, ale też świetna okazja by poznać otwartych i interesujących ludzi oraz poszerzyć swoje horyzonty poprzez naukę, dobrą zabawę i nowe doświadczenia. Naszym celem jest nie stworzenie kolejnej grupy wolontariuszy, ale zgranej ekipy, w której każdy będzie sie czuł jak w rodzinie, na której zawsze może polegać.

Nie ważne ile masz lat, jaki kolor skóry lub czy wolisz pepsi od coli, bo wolontariuszem może zostać każdy. Liczymy zarówno na młodzież szukającą nowych wyzwań jak i osoby starsze, ale młode duchem, które chętnie dzielą się swoim doświadczeniem lub tez chcą spróbować swoich sił na nowym polu, bo przecież nigdy nie jest za późno! Jesteśmy pewni, że taka międzypokoleniowa kooperacja przyniesie wszystkim wiele korzyści płynącej ze wspólnego działania oraz dzielenia się swoimi pomysłami i doświadczeniami, ale przede wszystkim będzie niezapomnianą przygodą, która udowodni starszym, że młodzież to nie tylko lenie i rozrabiaki, zaś młodym, że wiek to tylko i wyłącznie stan umysłu.

Działy wolontariatu

Przygotowania do festiwalu:

Promocja i informacja – pomoc w promocji festiwalu, dystrybucji materiałów informacyjnych, punkt kontaktowy dla uczestników festiwalu, mile widziana dyspozycyjność od maja – pomoc kilka godzin w ciągu tygodnia w bieżących działaniach promocyjnych.

Zespół techniczno-budowalny – budowanie infrastruktury festiwalowej (mile widziane umiejętności budowlane oraz obsługa sprzętu remontowego: wiertarki, wkrętarki itp.), konstruowanie znaków i informacji, rozstawienie ogrdzeń i pojemników na odpadki komunalne oraz konserwacja i ewentualna naprawa podczas festiwalu. Mile widziana dyspozycyjność od maja.

Podczas festiwalu:

Opieka nad artystami, panelistami i warsztatowcami – odbiór z miejsca przyjazdu, pomoc w zameldowaniu, opieka na miejscu, dopilnowanie punktualności przybycia na próby. Wymagana znajomość języka angielskiego, punktualność oraz asertywność.

Pomoc i informacja – udzielanie informacji uczestnikom festiwalu, w razie potrzeby dbanie o porządek (zbieranie śmieci) i pomoc na stoiskach (jadłodajnia, bar, backstage, bramka). Patrolowanie terenu festiwalowego i pola namiotowego w celu zapewnienia spokojnego przebiegu imprezy, kontakt z mediami i opieka nad dziennikarzem w trakcie festiwalu.

Animator dziecięcy – opieka i zabawa z dziećmi w wyznaczonym miejscu podczas gdy rodzice lub opiekunowie biorą udział w warsztatach lub panelach dyskusyjnych.

Na czym polega bycie wolontariuszem na Boskim?

- praca w jednym z zespołów (każdy zespół ma lidera)
- zdobywanie nowych doświadczeń oraz dzielenie się już zdobytymi
- darmowy wstęp (wszystkie punkty programu, pole namiotowe oraz miejsce parkingowe)
- umowa wolontariacka, ubezpieczenie i referencje (na życzenie wolontariusza)
- łamanie stereotypu wieku i poszerzenie horyzontów
- niezapomniane znajomości i przeżycia w rodzinnej atmosferze
- możliwość rozwoju i nauki, odkrycie nowych talentów
- codziennie ciepły posiłek, woda i herbata lub kawa

Zasady wolontariatu na Boskim Feście

- Wolontariusze są zobowiązani do przestrzegania regulaminu festiwalu. Nie dopasowanie się do zasad wiąże się z takimi samymi konsekwencjami jak w wypadku zwyklego uczestnika.
- Dopiero dostarczenie lub przesłanie skanu podpisanej umowy wolontariackiej, jest gwarentem wpisania na listę wolontariuszy, sama informacja zwrotna na maila o pozytywnym rozpatrzeniu wniosku jest prośbą o przesłanie pozostałych dokumentów.
- Wolontariusz zostanie skreślony z listy i nie otrzyma identyfikatora, jeśli nie stawi się na terenie festiwalu w wyznaczony wcześniej terminie. Pierwsze spotkanie wolontariuszy odbędzie sie na poczatku czerwca, dokładna data miejsce i godzina będzie podana w mailu zwrotnym z odpowiedzą o przyjęciu na wolontariat.
- Dni i wymiar czasu pracy wolontariusza jest ustalany w zależnosci od aktualnych potrzeb oraz jego dyspozycyjności, jednak nie mniej niż 3h, ani nie więcej niz 6h dziennie.
- Poza czasem pracy wolontariusz może nieodpłatnie uczestniczyć we wszystkich punktach programowych oferowanych na festiwalu.
- Każdego dnia wolontariusz otrzyma wodę oraz ciepły posiłek.
- Wolontariuszowi przysługiwać będzie miejsce parkingowe, prysznic oraz kawa i herbata.

Kliknij i wypełnij formularz zgłoszeniowy!
W razie pytań piszcie pod adres wolontariat@boskifest.pl
 

WOLONTARIAT

Poszukujemy pełnoletnich WOLONTARIUSZY chętnych do współpracy przy Mistrzostwach Świata Juniorów w Lekkiej Atletyce w Bydgoszczy.

Termin: 19-24 lipca 2016

Jeżeli chcesz…

-przeżyć przygodę
-poznać nowych i ciekawych ludzi
-sprawdzić swoje kompetencje językowe
-zobaczyć wschodzące gwiazdy lekkiej atletyki
-współtworzyć największą międzynarodową imprezę sportową w Polsce

DOŁĄCZ DO NAS !!!

Osoby zainteresowane prosimy o wypełnienie formularza znajdującego się na oficjalnej stronie internetowej w zakładce ORGANIZACJA: www.bydgoszcz2016.pl

Wszelkie pytania prosimy wysyłać na adres e-mail: wolontariat@bydgoszcz2016.pl

 

E-WOLONTARIAT

Fundacja Barwne Życie prowadzi działalność na rzecz poprawy rynku pracy, działalność na rzecz rozwoju osobistego oraz każdą działalność rozwijająca gospodarkę, w tym: promuje hobbystów, prowadzi doradztwo zawodowe oraz łączy edukację z biznesem i rynkiem pracy.

Opis pracy:
Wolontariusz – kreatywna osoba do współtworzenia stron: www.barwnezycie.pl oraz FB poprzez redagowanie artykułów dotyczących hobby, pasji, a także pasjonatów, ciekawych ludzi, rozwoju osobistego, zawodowego, rynku pracy.
Praca zdalna, nienormowane godziny pracy.

Zadanie:
Przesłanie do fundacji co najmniej dwóch krótkich artykułów w miesiącu. Zdjęcie do artykułu mile widzialne.

Oczekiwania placówki względem wolontariusza, wymagane kwalifikacje:
Ponieważ celem fundacji jest pokazanie, że każdy może mieć pasję oraz, że warto ją w sobie odszukać i pielęgnować, dlatego też prosimy o przesłanie (na adres: agnieszka.bekas@barwnezycie.pl) oprócz opisu swojej osoby oraz swoich zainteresowań, także jakie tematy (zakresy) będą miały przesyłane artykuły.

Co placówka zapewnia wolontariuszowi:
Oferujemy porozumienie o wykonywaniu świadczeń wolontarystycznych, referencje oraz publikowanie artykułów pod własnym nazwiskiem.

W jaki sposób placówka będzie wspierać wolontariusza:
Koordynator wolontariatu udzielać będzie wsparcia merytorycznego on-line oraz telefonicznie, a na terenie miasta Szczecina – osobiście.

Więcej informacji na stronie: www.barwnezycie.pl

 

WOLONTARIAT

W związku z 97 rocznicą Powstania Wielkopolskiego poszukujemy osób do pocztu sztandarowego reprezentującego Uczelnię w dniu: 27.12.2015 (niedziela) godzina 10:30

Godzina 10.30 - Msza święta w Kościele Garnizonowym ( ul. Bernardyńska 2), po mszy przemarsz przed Grób Nieznanego Powstańca Wielkopolskiego na dalsze uroczystości i składanie kwiatów.


Udział w uroczystościach zostanie potwierdzony zaświadczeniem.

Osoby zainteresowane proszone są o przesłanie do 19 grudnia zgłoszenia na adres: praktyki@byd.pl z dopiskiem: POCZET SZTANDAROWY danych tj: Imię, Nazwisko, telefonWOLONTARIAT
MIĘDZYNARODOWE TARGI TURYSTYCZNE
TRAVEL AND TASTE

W związku z organizacją międzynarodowych targów turystycznych "Travel and Taste", Bydgoska Lokalna Organizacja Turystyczna oraz Klaster Turystyczny Obszaru BIT poszukuje osób zainteresowanych wsparciem wydarzenia.

Termin: 19-20 lutego 2016 r. w Bydgoskie Centrum Targowo-Wystawiennicze

„Travel and Taste – Podróże, Kulinaria, Wino” – to międzynarodowe przedsięwzięcie organizowane przez Bydgoską Lokalną Organizacją Turystyczną „ByLOT” oraz Klaster Turystyczny Obszaru BIT.
„Travel and Taste” – to okazja do poznania atrakcji i bogatych możliwości województwa kujawsko-pomorskiego oraz innych regionów Polski i Europy. To także okazja do prezentacji oferty organizacji turystycznych, biur podróży, lokalnych producentów.

Zakres zadań:
- 1 osoba do pracy w biurze ByLOT (odbieranie telefonów, obsługa poczty elektronicznej, etc.), od 1 lutego 2016,
- 5 osób do prac logistycznych i informacyjnych w Centrum Targowo-Wystawienniczym, podczas rozstawiania stoisk - 18 lutego 2016,
- 5 osób do prac logistycznych i informacyjnych w Centrum Targowo-Wystawienniczym, podczas trwania Targów - 19-20 lutego 2016,
- 2 osoby do pracy w recepcji Targów (informacja), podczas trwania wydarzenia - 19-20 lutego 2016.

Osoby zainteresowane proszone są o przesłanie Cv na adres: jkslowinski@wp.pl

Zapraszamy również na oficjalną stronę internetową Targów: http://travelandtaste.pl/


WOLONTARIAT

Pierwsza Szkoła Montessori w Bydgoszczy poszukuje wolontariuszy oraz praktykantów do pracy z dziećmi w klasie łączonej I-III. Zapewniamy miłą i przyjazną atmosferę oraz możliwość poznania pracy z dziećmi metodą Marii Montessori.

Informacje o placówce:
1. Nazwa szkoły: Pierwsza Szkoła Montessori w Bydgoszczy Niepubliczna Szkoła Podstawowa
2. Szkoła rozpoczęła działalność 1 września 2014 roku.
3. Nadzór pedagogiczny nad szkołą sprawuje Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty.
4. Szkoła jest szkołą niepubliczną na prawach szkoły publicznej, co oznacza m.in., że:
• zatrudnia nauczycieli posiadających kwalifikacje określone w przepisach Ministerstwa Edukacji Narodowej,
• realizuje ustaloną dla szkół podstawowych podstawę programową i ramowy plan nauczania,
• wystawia świadectwa ukończenia szkoły podstawowej na takich samych prawach, jak szkoła publiczna.
5. Szkoła pracuje zgodnie z pedagogiką Marii Montessori.
6. Szkoła zapewnia opiekę w godzinach 8.00-16.00 (zajęcia lekcyjne, pozalekcyjne i świetlicowe).
7. Nauka w szkole jest płatna.

W naszej Szkole oferujemy nowoczesne metody nauczania, które sprawdziły się na całym świecie.
Ostatnie stanowisko Ministerstwa Edukacji Narodowej dotyczące zmian sposobu realizacji podstawy programowej w szkole podstawowej na bardziej zindywidualizowany jest całkowicie zbieżne z metodą montessori. Pozwala ona, poprzez swoje wyjątkowe podejście do dziecka, jego aktualnych potrzeb, nauczania, sposobu weryfikowania wiedzy, wychowania emocjonalnego i społecznego, na pełną realizację założeń ministerialnych dotyczących nauki i wychowania w szkole podstawowej.

Misją Szkoły jest nowoczesna edukacja, która poprzez zindywidualizowane nauczanie odpowiada na potrzeby dziecka i przygotowuje je do życia w XXI wieku.
Przygotowujemy dzieci do życia, zaopatrujemy je w umiejętności takie, jak myślenie, kreatywność, umiejętność poradzenia sobie w nowych, trudnych sytuacjach, umiejętności komunikowania się z innymi, bycia uczciwym w stosunku do samego siebie i innych ludzi. Nie chcemy wychowywać naszych dzieci do wyścigu. Chcemy dać im mocne, trwałe fundamenty. Poczucie własnej wartości, niezależność i siłę, by móc żyć w zgodzie ze sobą.

Więcej informacji: http://www.montessori-bydgoszcz.edu.pl/

Dołącz do Drużyny SuperW – zostań wolontariuszem!

Co roku do SZLACHETNEJ PACZKI i AKADEMII PRZYSZŁOŚCI zgłaszają się osoby zainspirowane ideą mądrej pomocy – bohaterowie zmiany społecznej. Tworzą Drużynę SuperW, łączą biednych i bogatych.

Zapraszamy do zostania wolontariuszem AKADEMII PRZYSZŁOŚCI lub SZLACHETNEJ PACZKI. Jako SuperW Akademii pomożesz dziecku przejść od porażki w szkole do sukcesu w życiu, a jako SuperW Paczki przekażesz impuls do zmiany potrzebującej rodzinie.

Aplikuj, jeśli:
• masz w sobie chęć niesienia pomocy
• chcesz się rozwijać i brać udział w szkoleniach
• lubisz pracę na wysokich obrotach i kochasz wyzwania
• chcesz dołączyć do prestiżowej Drużyny SuperW
• masz ukończone 18 lat

Zadania wolontariusza Paczki:
• spotkania z potrzebującymi rodzinami oraz pomoc tym, dla których jest ona realną szansą na zmianę
• współpraca z darczyńcami
• działania w drużynie wolontariuszy w celu poszukiwania darczyńców, organizacji magazynu i transportu paczek itp.

Zadania wolontariusza Akademii:
• spotkania z dzieckiem i pomaganie mu w pokonywaniu szkolnych trudności
• współpraca z darczyńcami
• działania w drużynie w celu organizacji wydarzeń dla dzieci, współpracy ze szkołami itp.

Co możesz zyskać:
• realny wpływ na otaczającą Cię rzeczywistość
• radość z niesienia pomocy
• szansę na sprawdzenie się w działaniu
• rozwój cenionych kompetencji takich jak: komunikacja, praca w zespole, budowanie relacji, organizacja własnego czasu
• udział w szkoleniach
• nową paczkę przyjaciół i znajomych

Tylko w 2014 roku SZLACHETNA PACZKA pomogła 19 580 rodzinom żyjącym w niezawinionej biedzie, a AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI 1800 dzieciom.


Leć walczyć z biedą! Zgłoś się na: www.superw.pl
 

WOLONTARIAT 

Ruszyła Akademia Wolontariatu Sportowego zorganizowana w ramach konkursu ogłoszonego przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Jest to nowa inicjatywa w sporcie akademickim mająca na celu wsparcie uczelnianych i środowiskowych klubów AZS w efektywnej organizacji i koordynacji wolontariatu sportowego.

Dzięki Akademii swoje siły dla obopólnej korzyści mogą połączyć organizatorzy akademickich imprez sportowych oraz miłośnicy sportu w tym m.in. uczniowie i studenci, którzy chcą rozwijać swoje kompetencje i zdobywać wiedzę praktyczną pracując jako wolontariusze sportowi. Wolontariat sportowy jest bowiem nową formą wolontariatu. Jest to działalność, dzięki której wolontariusz rozwija swoje kompetencje i zdobywa cenne doświadczenie zawodowe. Wolontariat sportowy to inwestycja w przyszłość, zarówno wolontariusza, jak i klubów sportowych. Dzięki współpracy, kluby i wolontariusze razem dążą do wspólnego sukcesu.

Zachęcamy gorąco do odwiedzenia serwisu internetowego Akademii Wolontariatu Sportowego oraz zapoznanie się z jej ofertą dla klubów oraz potencjalnych wolontariuszy.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie: www.wolontariatsportowy.com.

https://www.youtube.com/watch?v=Wo6aVBgTcO0
 


OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

W związku z wojewódzkimi obchodami Narodowego Święta Niepodległości poszukujemy osób do pocztu sztandarowego reprezentującego Uczelnię w dniach:

11.11.2015 (środa) godzina 11:00

Program:
11:00 Msza Święta w intencji ojczyzny w katedrze Bydgoskiej pw. św. św. Marcina i Mikołaja
12:15 Przemarsz ul. Gdańska na pl. Wolności
12:30 Uroczystość patriotyczna pod pomnikiem Wolności, wręczenie odznaczeń państwowych, złożenie wieńca w imieniu Narodu pod pomnikiem Wolności, koncert Orkiestry Wojskowej


Udział w uroczystościach zostanie potwierdzony zaświadczeniem.

Osoby zainteresowane proszone są o przesłanie na adres: praktyki@byd.pl z dopiskiem: POCZET SZTANDAROWY danych tj:

Imię, Nazwisko, telefon

Zostań wolontariuszem TuDu!

Masz wolną godzinę lub godzin kilka w tygodniu i chcesz zaangażować się w ciekawą akcję społeczną za pośrednictwem Internetu? Zostań wolontariuszem/wolontariuszką TuDu!

Czym jest TuDu?
TuDu to pierwsza w Polsce platforma umożliwiająca zdalną współpracę pomiędzy organizacjami pozarządowymi, aktywistami i wolontariuszami.
To społeczność wolontariuszy, którzy są chętni wspierać organizacje pozarządowe 24h na dobę, 7 dni w tygodniu.

W TuDu na wolontariuszy czekają ciekawe zadania tworzone przez organizacje, które można wykonać za pośrednictwem Internetu – czyli z dowolnego miejsca na Ziemi! Zadania można sortować według swoich zainteresowań i umiejętności, dzięki czemu każdy na pewno znajdzie coś dla siebie.

Czy TuDu jest dla mnie?
Jeśli chcesz dzielić się wiedzą, zdobyć nowe umiejętności i doświadczenie zawodowe oraz dysponujesz odrobiną czasu wolnego – TuDu jest dla ciebie!

Jakie zadania znajdę na TuDu?
Burze mózgów, redagowanie tekstów, edytowanie grafiki, drobne prace programistyczne, tłumaczenia, szukanie informacji – wszystko, co da się wykonać za pośrednictwem Internetu.
Zarejestruj się już dziś!
Strona projektu: http://tudu.org.pl

Kontakt:
Marzena Kacprowicz
Fundacja Dobra Sieć
tel. 22 825 70 22
m.kacprowicz [at] tudu.org.pl

WOLONTARIAT

Konferencja "Technologie, Relacje, Wiedza. Przyszłość zaczyna się teraz"

BT Progress wspiera rozwój innowacyjnych projektów opartych na badaniach naukowych i zaawansowanej technologii.
Obecnie, w związku z organizowaną konferencją poszukujemy wolontariuszy chcących nabyć doświadczenie w obsłudze i organizacji biznesowego wydarzenia. Wydarzeniem w ramach którego proponujemy współpracę jest konferencja: "Technologie, Relacje, Wiedza. Przyszłość zaczyna się teraz", która odbędzie się 24.06.2015 r. w Warszawie (Centrum Konferencyjne PIAP). Oferujemy wolontariat.

Potrzebujemy pomocy w:
• Działaniach związanych z organizacją, promocją i realizacją konferencji
• Poszukiwaniu partnerów do współpracy i nawiązywaniu relacji

Wolontariuszom oferujemy:
• Zdobycie wiedzy i doświadczenia w organizowaniu biznesowego wydarzenia związanego z wdrażaniem innowacji
• Możliwość poznania ciekawych osób ze świata nauki i biznesu
• Zdobycie doświadczenia w kontaktach z innowacyjnymi firmami i instytucjami
• Możliwość rozwoju zawodowego
• Referencje po zakończeniu wolontariatu
• Elastyczne godziny pracy
• Pracę w przyjaznej atmosferze

Oczekiwania:
• Dobra organizacja pracy
• Komunikatywność i kreatywność
• Zaangażowanie i skrupulatność

Strona Konferencji:
http://technologie-relacje-wiedza.pl/
Facebook:
https://www.facebook.com/technologie.relacje.wiedza

Jeśli jesteś osobą, która interesuje się działaniami biznesowo proinnowacyjnymi lub organizacją eventów, czekamy na Twój kontakt.
Osoby zainteresowane prosimy o przesłanie CV na adres konferencja@btprogress.com.

Uprzejmie informujemy, że odpowiemy tylko na wybrane aplikacje. Prosimy o zamieszczenie w CV klauzuli: "Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zawartych w mojej ofercie dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z Ustawą z dn. 29.08.1997 roku o Ochronie Danych Osobowych Dz. U. Nr 133”.

 

WOLONTARIAT

Stowarzyszenie Cztery Pory Roku - SCPR z siedzibą w Knurowie potrzebuje 910 pełnoletnich Wolontariuszy do Zaginęła - Zaginął w Polsce w ramach Programu Bezpieczni w necie - bezpieczni w świecie na stanowisko:

Specjalista/-ka ds. e-poszukiwań zaginionych osób.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie:

https://docs.google.com/forms/d/1D_gLkkCksQIeOTVxK9WztLM_EafX35ZUSXnRfkD9eig/viewform?c=0&w=1

Rekrutacja trwa do 31.07.2015 r.
 

 

Zaproszenie do udziału w wolontariacie Bydgoszcz Triathlon
12 lipca 2015 (przygotowania 10-11 lipca)

12 lipca br. 1500 zawodników weźmie udział w triathlonie w samym centrum Bydgoszczy.
Tego dnia ponad 300 wolontariuszy będzie wspierać sportowców zmagających na trasie.
Bądź jednym z nich!

Dołącz do zespołu organizującego to wyjątkowe wydarzenie!

* Zdobądź nowe doświadczenie i umiejętności
* Bądź częścią jednej z największych imprez triathlonowych w Polsce
* Dobra zabawa i sportowe emocje gwarantowane!

PROJEKTOR-WOLONTARIAT STUDENCKI zaprasza uczniów szkół gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych, pracowników szkoły i innych placówek edukacyjnych! Osoby niepełnoletnie mogą uczestniczyć w imprezie za zgodą rodziców.

Dla wszystkich wolontariuszy przygotowano atrakcyjne świadczenia:
- specjalną koszulkę funkcyjną Active Dry - TEAM Bydgoszcz Triathlon
- ciekawe szkolenie
- certyfikat wsparcia Bydgoszcz Triathlon
- imprezę integracyjną na zakończenie projektu!

Zgłoszenia: http://goo.gl/gfutVY

Z wybranymi kandydatami skontaktujemy się do 30 maja i zaprosimy na spotkanie organizacyjne.

Szczegółowych informacji udziela:
Nina Woderska
wolontariat@bydgoszcztriathlon.pl
Tel. 667-313-012
 

Wystartowała VII edycja konkursu grantowego
„Odkryj e-wolontariat”


Masz pomysł na stronę WWW, aplikację lub inny projekt, który może pomóc zmieniać świat na lepsze dzięki wykorzystaniu Internetu? Zgłoś go do konkursu! Wygraj wsparcie mentorów i grant na realizację.

Do 31 maja 2015 r. polskie organizacje pozarządowe i grupy nieformalne mogą ubiegać się o granty oraz udział w programie edukacyjnym, który profesjonalnie przygotuje je do prowadzenia projektu społecznego opartego na współpracy z e-wolontariuszami. Pula nagród w konkursie wynosi 20 tys. zł.
Coraz więcej organizacji pozarządowych w swoich działaniach wykorzystuje nowe technologie. Nie tylko do komunikacji czy wyszukiwania informacji, ale także do realizacji swoich działań projektowych i wypełniania misji. W poprzednich edycjach konkursu „Odkryj e-wolontariat” udział wzięli m.in.:
-Centrum Edukacji Mobilnej, fundacja, która uczniom ze szkoły w Nowym Sączu umożliwiła dzielenie się z rówieśnikami pomysłami na kreatywne wykorzystanie Internetu w zdobywaniu wiedzy i rozwijaniu swoich pasji – nauczyła ich, w jaki sposób tworzyć filmiki edukacyjne
i zamieszczać je w sieci.
-GuideSign, grupa nieformalna, która stworzyła wirtualne przewodniki po instytucjach kultury dla osób głuchych.
-HejtStop, grupa aktywistów, którzy mapują i zamalowują wulgarne napisy pojawiające się
w przestrzeni miejskiej. Stworzyli aplikację, dzięki której każdy internauta może włączyć się
w ich działania.
-Amazonki, społeczność kobiet chorujących na raka, które za pośrednictwem forum internetowego wspierają się i dzielą doświadczeniem.
Przeniesienie projektów społecznych do Internetu i otwarcie ich na społeczność internautów znacząco zwiększa ich zasięg – organizacje pozarządowe ze swoimi działaniami mogą dotrzeć do środowisk spoza ich najbliższego otoczenia, edukując i wpływając na zmianę postaw. Ponadto, Internet otwiera przed nimi możliwość współpracy z wolontariuszami z całej Polski i świata – mogą docierać do pasjonatów i specjalistów, gotowych wesprzeć ich działania w sposób dobrowolny, bez oczekiwania wynagrodzenia, za pośrednictwem Internetu.

 

Zgłoś swój pomysł!
Konkurs „Odkryj e-wolontariat” wspiera i nagradza projekty społeczne, które:
• Prowadzone są głównie w Internecie.
• Ich celem jest rozwiązanie problemu społecznego lub budowanie dobra wspólnego.
• Są działalnością non-profit lub non-for-profit.
• W ich prowadzenie i rozwijanie zaangażowani są internauci i społeczności internetowe, działający na zasadach e-wolontariatu (dobrowolnie, bez oczekiwania wynagrodzenia i za pośrednictwem Internetu).
Jeśli masz pomysł na taki projekt, weź udział w konkursie!

Nagrody w konkursie
• Kompleksowe wsparcie merytoryczne – udział w programie edukacyjnym, obejmującym m.in. dwudniowe warsztaty stacjonarne i kurs e-learningowy, podczas którego profesjonaliści z zakresu e-wolontariatu, nowych technologii, bezpieczeństwa w Internecie i biznesu pomogą uczestnikom dopracować pomysły na projekty e-wolontariackie.
• Granty na wdrożenie projektu dla najciekawszych pomysłów.
• Sieciowanie – kontakt ze społecznością organizatorów projektów e-wolontariackich z całej Europy.
• Promocja na poziomie europejskim.

Nie czekaj!
Wejdź na stronę http://konkurs.e-wolontariat.pl/, wypełnij formularz zgłoszeniowy i odeślij go na adres: konkurs@e-wolontatriat.pl do 31 maja 2015 r.

Regulamin konkursu oraz szczegółowe informacje dostępne są na stronie: http://konkurs.e-wolontariat.pl/

 

 


Konkurs „Odkryj e-wolontariat” od 2009 r. nagradza i promuje projekty społeczne, które prowadzone są głównie w Internecie, a ich siłą napędową są e-wolontariusze – osoby, które wspierają projekt w sposób dobrowolny i bez wynagrodzenia za pośrednictwem Internetu. Konkurs przełamuje negatywny stereotyp Internetu – podkreśla, jak wiele interesujących inicjatyw prowadzonych jest w sieci i jak wiele dobrego są w stanie zdziałać społeczności internetowe – nawet wtedy, gdy działają na odległość. Udowadnia również, że nowe technologie mogą być skutecznym narzędziem w zmienianiu świata na lepsze. W sześciu dotychczasowych edycjach udział wzięło kilkaset polskich organizacji pozarządowych i grup nieformalnych, z których nagrodzonych zostało 28, nagrodami o łącznej kwocie 76 tys. zł. Organizatorami konkursu są Fundacja Dobra Sieć i Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności. Partnerem konkursu jest Fundacja Orange.

Kontakt
Marzena Kacprowicz
Fundacja Dobra Sieć
m.kacprowicz@e-wolontariat.pl
tel. 22 825 70 22

STER NA BYDGOSZCZ

Zapraszamy wolontariuszy chętnych do pomocy podczas kolejnej w tym roku, już VIII edycji bydgoskiego Festiwalu Wodnego „Ster na Bydgoszcz”. Wzorem lat ubiegłych 19-21 czerwca br. (pt/sobota/niedziela) Biuro Promocji Miasta i Współpracy z Zagranicą Urzędu Miasta organizuje wyścigi łodzi butelkowych na Brdzie.

Ponadto na Wyspie Młyńskiej będą odbywały się m.in.: w piątek- koncerty na Wyspie Młyńskiej: Ania DEKO oraz BRODKA; w sobotę-Bieg Mostami Bydgoszczy o puchar JM Rektora UTP, projekcja filmów dot. Bydgoszczy, wyścig smoczych łodzi na Brdzie, spektakle dla dzieci, uroczysta parada jednostek pływających- rzeka Brda, Śluza Miejska–Trasa Uniwersytecka, liczne koncerty; w niedzielę-Inauguracja Ogólnopolskiego Rejsu Żeglarsko-Motorowodnego PTTK „Bydgoszcz – Iława 2015”, spotkania z podróżnikami, pokazy kulinarne, Wielki Wyścig Butelkowy, pokaz gigantycznych baniek mydlanych.

Festiwal jest największym wodnym festiwalem w regionie. „STER NA BYDGOSZCZ” jest przedsięwzięciem łączącym świat żeglarzy, artystów i podróżników.
W zeszłym roku podczas „Steru na Bydgoszcz” kilkanaście drużyn startowało w zawodach na łodziach butelkowych, pokonując trasę Most J. Sulimy Kamińskiego – Wyspa Młyńska. W nietypowych regatach brały udział drużyny reprezentujące różne bydgoskie firmy i instytucje. Każda z łodzi startująca w wyścigu musiała składać się z 360 plastikowych butelek sklejonych za pomocą taśmy klejącej.

Doświadczenia zdobyte podczas organizacji dotychczasowych edycji oraz coraz większa liczba jej uczestników wskazują na to, iż w bieżącym roku również niezbędna jest pomoc wolontariuszy.

Zadania dla wolontariuszy m.in.:
-Dyżur w namiocie Organizatora
-Dyżur przy scenie
-Przygotowanie do koncertu
-Dmuchane balony, gadżety dla mieszkańców

Na każdy dzień imprezy wraz z odpowiednią zmianą godzinową można zapisać dwóch wolontariuszy wpisując dane do tabeli i odsyłając dane na e-maila: a.nowak@um.bydgoszcz.pl do dnia 15 maja br.(piątek).

DANE które należy podać w przesłanym e-mailu:

DATA i GODZINY, ZADANIE, Nazwa i adres szkoły/organizacji (WYŻSZA SZKOŁA GOSPODARKI, ul. Garbary 2, 85-229 Bydgoszcz), IMIĘ I NAZWISKO, ADRES ZAMIESZKANIA, TELEFON, PESEL

Z uwagi na charakter działań podczas zaplanowanej imprezy preferowany wiek to minimum 17 lat.

Pracownik Biura Promocji Miasta i Współpracy z Zagranicą wybierze z nadesłanych zgłoszeń kandydatury wolontariuszy. Liczba miejsc ograniczona.

Nie każdy wolontariusz, który się zgłosi swój udział w imprezie zostanie zakwalifikowany.

Osoby, które zakwalifikowały się, zostaną o tym fakcie poinformowane telefonicznie. Wolontariusze za udział w akcji otrzymają podziękowania.

Szczegóły zostaną omówione podczas spotkania organizacyjnego z pracownikami Biura Promocji Miasta i Współpracy z Zagranicą Urzędu Miasta. O dacie i godzinie spotkania osoby zainteresowane zostaną poinformowane telefonicznie.

HARMONOGRAM DLA WOLONTARIUSZY:

DATA i GODZINY - ZADANIE
19.06
17.00 – 21.00 Dyżur w namiocie Organizatora
19.06
17.00 – 22.30 Dyżur przy scenie
20.06
12.00 – 15.00 Dyżur w namiocie Organizatora
20.06
15.00 – 18.00 Dyżur w namiocie Organizatora
20.06
18.00 – 21.00 Dyżur w namiocie Organizatora
20.06
17.00 – 21.00 Dyżur przy scenie
20.06
16.00 – 19.00 balony
20.06
19.00 – 21.30 Przygotowanie do koncertu
21.06
11.00 – 15.00 Dyżur w namiocie Organizatora
21.06
15.00 – 18.00 Dyżur w namiocie Organizatora
21.06
13.30 –16.30 Dyżur przy scenie
21.06
16.30 - 19.00 Dyżur przy scenie
21.06
14.00 – 17.00 balony

 

WOLONTARIUSZ POSZUKIWANY!

Jesteśmy jednym z kilku mieszkań usamodzielnienia wchodzących w skład Bydgoskiego Zespołu Placówek Opiekuńczo- Wychowawczych, znajdujących się na terenie os. Fordon.-ul. T.Bora-Komorowskiego 63/13.

Jeśli nie masz wolnego czasu, ale koniecznie chcesz go jeszcze bardziej nie mieć
Jeśli nie lubisz poruszać się komunikacją miejską, ale i tak nią jeździsz bo nie masz samochodu
Jesteś ciekawy nowych ludzi, miejsc i sytuacji.
Jeśli lubisz powtarzalne i konsekwentne działania
Jeśli chcesz na bieżąco widzieć postępy przy budowie tramwaju do Fordonu ;)
Jeśli masz 18 lat lub więcej

Ta propozycja jest dla Ciebie!

Zadania wolontariusza wyglądałyby prawie jak na amerykańskim filmie - odbieranie 12-latki ze szkoły, sprawdzanie czy skasowała bilet, podpowiedzeniu jej żeby ustąpiła miejsca staruszce, pilnowanie żeby nie zagadywała kierowcy, nie udawała kontrolera i żeby nie pojechała parę przystanków za daleko Wolontariusz może pomagać nawet raz w tygodniu lub częściej od pn-do pt w godzinach ok. 15.00-16.00

Poszukiwane są też osoby z dobrą znajomością języka angielskiego do pomocy dzieciom w nauce (od poziomu podstawówki po maturę).

W sprawie zapisów lub dodatkowych pytań osoby chętne proszę o kontakt z :
Joanna Rusiniak
tel. 660 717 298
lub 600 747 244

 

WOLONTARIAT
BYDGOSZCZ NA START

 

Kujawsko-Pomorski Związek Lekkiej Atletyki poszukuje wolontariuszy do pomocy przy organizacji biegu ulicznego "Bydgoszcz na start" 03.05.2015r. bieg na dystansie 10 km

Wolontariusze potrzebni będą do pomocy przy przygotowaniu:
-Depozyt: (Każda osoba biegnąca w biegu musi mieć możliwość pozostawienia rzeczy osobistych w depozycie.Zadaniem tego zespołu wolontariuszy jest bezpieczne przechowanie rzeczy,zadbanie o ich ład i porządek i pilnowanie,aby pozostawione rzeczy po skończonym biegu trafiły wyłącznie do właścicieli)
- Start/Meta: (Zespół wolontariuszy obsługujący biegaczy podczas startu i mety.Na mecie wolontariusze zbierają chipy oraz wszystkim,którzy ukończyli bieg wręczają pamiątkowy medal)
-Punkt Odżywiania: (Na całej trasie biegu,rozstawione są punkty odżywiania.Do zadań wolontariuszy na tym punkcie należy przygotowanie stanowisk gotowych do wydawania biegaczom wody oraz innych napojów.Musimy pamiętać,że dla niektórych liczy się czas biegu–i w tym przypadku nasze sprawne podanie napoju ma ogromne znaczenie,dla innych,którzy po prostu chcą szczęśliwie ukończyć bieg punkty odżywiania są miejscem złapania chwili oddechu i uzupełnieniu sił na dalszy bieg)
-Biuro Zawodów: (Serce biegów.Przez biuro zawodów przechodzą wszyscy zarejestrowani biegacze,aby odebrać swój pakiet startowy ze swoim własnym numerem.Wolontariusze mają w tym zespole dużo pracy tak naprawdę przed biegiem)
-Extra: Grupa organizacyjna do zadań specjalnych.Do tego zespołu zapraszamy wolontariuszy płci męskiej z dużą ilością siły i zapału do pracy.Trzeba być przygotowanym do ciężkiej pracy ale satysfakcja jest gwarantowana.Zadania,które mogą się zdarzyć bywają nieprzewidywalne)

Osoby zainteresowane proszone są o przesłanie do dnia 21.04.2015 CV na adres:zgloszenia@efl.bydgoszcz.pl lub o kontakt tel.52 360 82 90.

Każdy wolontariusz otrzyma zaświadczenie o odbytym wolontariacie (przypominam,że mogą Państwo wykorzystać dokument podczas składania wniosku o stypendium Rektor  

WOLONTARIAT

Kujawsko – Pomorski Oddział Okręgowy
POLSKIEGO CZERWONEGO KRZYŻA


Kujawsko-Pomorski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Bydgoszczy udziela pomocy potrzebującym poprzez magazyn odzieżowy PCK, stołówkę oraz wypożyczalnię sprzętu rehabilitacyjnego.

Wolontariusze są motorem i fundamentem działania PCK ponieważ siła każdej organizacji charytatywnej tkwi właśnie w ludziach, którzy ją tworzą i wspierają. Potrzebujemy wolontariuszy do kwestowania na rzecz osób niepełnosprawnych, bezdomnych, rodzin wielodzietnych, osób samotnych, znajdujących się w trudnej sytuacji materialno-bytowej.

Osoby potrzebujące mogą skorzystać z magazynu odzieżowego. Otrzymujemy dary w postaci ubrań używanych od mieszkańców Bydgoszczy, które są gromadzone, sortowane i przekazywane najuboższym w magazynie odzieżowym PCK. Magazyn odzieżowy jest otwarty we wtorki w godzinach od 8 do 10.

Stołówka PCK w Bydgoszczy znajduje się przy ul. Floriana 18. Stołówka jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 10 do 15 z wyłączeniem sobót, niedziel oraz świąt. Ze stołówki korzystają osoby uprawnione na podstawie decyzji administracyjnej wydawanej przez właściwy dla miejsca zamieszkania podopiecznych Rejonowy Ośrodek Pomocy Społecznej w Bydgoszczy. Zapewniamy podopiecznym stołówki posiłek jednodaniowy tj. zupa z obowiązkową wkładką i pieczywem lub posiłkiem o charakterze drugiego dania, przygotowany z obowiązującymi normami żywieniowymi – min. 1000 kcal.

Wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego pełni rolę pomocową dla osób, które tymczasowo lub na stałe straciły niepełnosprawność. Wypożyczalnia zaopatruje osoby chore, niepełnosprawne, po wypadkach drogowych w niezbędny sprzęt rehabilitacyjny i umożliwia rozpoczęcie rehabilitacji w krótkim czasie. Wypożyczamy sprzęt rehabilitacyjny na okres 6 miesięcy, bez zbędnej biurokracji i długiego oczekiwania na przydział sprzętu.

Najbliższa akcja charytatywna pn „Wielkanoc z PCK” organizowana jest 13.03-15.03.2015 W ramach akcji odbędzie się zbiórka żywności, słodyczy, środków sanitarnych oraz zabawek do koszy oznakowanych logo PCK, pomoc klientom przy pakowaniu zakupów przy kasach marketu przez wolontariuszy PCK.

Zapraszamy na zbiórkę do Kujawsko- Pomorskiego Oddziału Okręgowego PCK w Bydgoszczy przy ul. Warmińskiego 10 , w dniu 13.03.b.r. o godzinie 11.00 (piątek) oraz w dniach 14.03. i 15.03 br.(sobota-niedziela). o godzinie 10.00 .

Kolejna akcja charytatywna to „Wakacje z PCK”, której celem jest zorganizowanie wypoczynku dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej z Bydgoszczy w czasie wakacji. Dzięki organizowanej akcji dzieci będą miały szanse spędzić cudowne chwile poza domem i odreagować trudną sytuację rodzinną oraz społeczną.

Następna jubileuszowa XV edycja ogólnopolskiej akcji charytatywnej „Wyprawka dla Żaka”. W ramach tej akcji organizujemy zbiórkę artykułów szkolnych w marketach, aby móc wyposażyć dzieci niepełnosprawne oraz dzieci z rodzin najuboższych z naszego województwa w tornistry i przybory szkolne potrzebne do nauki. Nasz jubileusz będzie stanowił podsumowanie 15letniej działalności na rzecz wyposażania dzieci w wyprawki szkolne i na tę okoliczność planujemy wyjątkowy koncert charytatywny w dniu 18 września 2015r.

W październiku „Światowy dzień żywności i walki z głodem”. Żywność zbierana w marketach przeznaczona jest na zakup paczek żywnościowych dla najuboższych oraz uzupełnienie zapasów w magazynie PCK.

Grudzień akcja charytatywna „Czerwonokrzyska gwiazdka”, której celem jest zebranie żywności potrzebnej do przygotowania paczek świątecznych dla rodzin wielodzietnych, dzieci niepełnosprawnych, podopiecznych PCK oraz na przygotowanie wieczerzy wigilijnej dla bezdomnych.

Dodatkowo wolontariusze PCK mogą pomagać w pracach biurowych oraz pozyskiwać sponsorów.

Osoby zainteresowane wsparciem PCK proszone sa o kontakt telefoniczny lub e-mailowy.

Kujawsko – Pomorski Oddział Okręgowy
POLSKIEGO CZERWONEGO KRZYŻA

Ul. Dr. E. Warmińskiego 10, 85-054 Bydgoszcz
Tel. 52 322-55-68, 52 322-60-11, fax. 52 322-22-60
e-mail: bydgoszcz@pck.org.pl
NIP 554-031-42-13
nr KRS : 0000225587 Regon 007023731-00075
Bank Millennium S.A. 39 1160 2202 0000 0002 4987 4042

 

WOLONTARIAT

 


Fundacja DKMS Baza Dawców Komórek Macierzystych Polska organizuje Dzień Dawcy Szpiku w Bydgoszczy w dniach 14 i 15 luty 2015-sobota- niedziela w Galerii Pomorskiej w Bydgoszczy-akcję walentynkową pt " Podziel się miłością ".

Poszukiwanych po 15 wolontariuszy na każdą zmianę:

Sobota 14.02.2015-
10.00-15.00-15 wolontariuszy
15.00-20.00-15 wolontariuszy

Niedziela 15.02.2015-
10.00-15.00-15 wolontariuszy
15.00-20.00-15 wolontariuszy

organizator akcji- ambasador akcji p. Kinga Hrycyk- nr kontaktowy 515671095

zadania wolontariuszy:
-10 wolontariuszy zajmie się rejestracją
- 5 wolontariuszy będzie odpowiedzialnych za obchód po Galerii i promocję tego dnia, informowanie ludzi na czym polega itp.

W dniu akcji wolontariusze powinni założyć biały gładki t-shirt bez jakichkolwiek nadruków bez względu na długość rękawa, ponieważ dostaną nalepki na koszulki z logo Fundacji DKMS Baza Dawców Komórek Macierzystych Polska.

Impreza będzie poprzedzona szkoleniem dla wolontariuszy. Termin szkolenia zostanie ustalony już wkrótce.

Na zapisy wolontariuszy (dane: imię i nazwisko, adres zamieszkania, PESEL, nr telefonu, ew. imię i nazwisko opiekuna w przypadku gimnazjalistów) czekam do 5 lutego –czwartku na adres a.nowak@um.bydgoszcz.pl.

WOLONTARIAT

Fundacja Szansa Dzieciom działająca na rzecz dzieci polskich i romskich, prowadzi świetlicę z zajęciami terapeutycznymi, zajęciami przystosowującymi do życia w społeczeństwie, poszukuje wolontariusza chętnego do pomocy Prezesce Fundacji p. Danucie Mandzik w prowadzeniu dokumentacji , porządkowaniu dokumentów, pracach biurowych. Mogą to być osoby ze Szkół ponadgimnazjalnych, organizacji pozarządowych, uczelni.

Poświecony czas-najlepiej w środę.
Godziny dowolne pasujące wolontariuszowi. Raz w tygodniu na 2 godziny.
Fundacja mieści się przy
ul. Nad Torem 23 w Bydgoszczy.

Osoby chętne bardzo proszę o kontakt:
Tel. 692 040 026 lub 52 585 9445 - Anna Nowak Urząd Miasta

 

WOLONTARIAT

ZOSTAŃ SZKOLENIOWCEM
Posiadasz dyplom ukończonych studiów? Nie pracujesz? Nie trać wiedzy!
Poprowadź zajęcia dla młodzieży jako wolontariusz Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Bydgoszczy.

Co zyskujesz?
Grupę osób zainteresowanych zaproponowaną przez Ciebie tematyką.
Współpracę z państwową instytucją rynku pracy świadczącą usługi dla młodzieży.
Realizujesz własny autorski program.
Samodzielnie określasz tematykę, zagadnienia, a także sposób realizacji.
Otrzymujesz opiekę metodyczną na każdym etapie działań.
Zdobywasz nowe doświadczenie, wiedzę i umiejętności.
W podsumowaniu otrzymujesz zaświadczenie ze szczegółowym opisem Twoich kompetencji
- dokument może wyróżniać Twoją aplikację spośród innych składanych do pracodawców.
Podziel się swoimi umiejętnościami!

Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Bydgoszczy
85-861 Bydgoszcz, ul. Glinki 140
tel. 52 345 05 33

 

WOLONTARIAT

TUTORZY - WOLONTARIUSZE PILNIE POSZUKIWANI!

Nie wszystkie dzieci rozpoczęły naukę w AKADEMII PRZYSZŁOŚCI. Wiele z nich wciąż nie ma swojego tutora, który pomoże im wygrać w życiu! Podopieczni z Bydgoszczy, Torunia, Kielc, Lublina, Mysłowic, Poznania, Sanoka i Sosnowca czekają na Twoją pomoc!

„Tutor to ktoś tylko dla Ciebie!”- taką świadomość mają dzieci, które rozpoczynają zajęcia. Często to ich pierwszy raz w życiu, kiedy są czyimś oczkiem w głowie i na nich skupiona jest cała uwaga. Osobisty tutor to ktoś więcej niż wolontariusz - to jednocześnie mentor i przyjaciel konkretnego dziecka, który spotyka się z nim raz w tygodniu. To spotkanie z marzeniami zepchniętymi w kąt, przykrytymi kurzem strachu, brakiem wsparcia i złych doświadczeń.

Każda godzina poświęcona podopiecznemu wprowadza go w inną przestrzeń- stopniowo zwiększanej wiary, że może i potrafi. 60 minut staje się inspiracją do chcenia i działania, dzięki odkrywaniu mocnych stron ucznia. Wszystko po to, aby dzieciaki choć w części doświadczyły przyszłości o jakiej marzą.

ZOSTAŃ TUTOREM

WOLONTARIAT

Zostań Wolontariuszem SZLACHETNEJ PACZKI!

Co roku do projektu zgłaszają się osoby zainspirowane ideą mądrej pomocy – bohaterowie zmiany społecznej. Tworząc zespół SuperW, łączą biednych i bogatych. Dla 70% wolontariuszy udział w Paczce był jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu.
Tylko w 2013 roku SZLACHETNA PACZKA dotarła do 17 684 rodzin żyjących w niezawinionej biedzie, a łączna liczba zaangażowanych w projekt – wolontariuszy, darczyńców i rodzin w potrzebie – sięga prawie 700 tys.

SZLACHETNA PACZKA 2014 wznawia rekrutację wolontariuszy. Czekamy na Twoje zgłoszenie!
Aplikuj jeśli:

• masz w sobie chęć realnej pomocy i kochasz ludzi
• lubisz pracę na wysokich obrotach i nie ma dla Ciebie rzeczy niemożliwych
• masz powołanie do służby innym ludziom
• jesteś samodzielny i wytrwały w dążeniu do celu
• chcesz działać w zespole ludzi z pasją
• chcesz być częścią prestiżowej drużyny SuperW
• masz ukończone 18 lat

Zadania wolontariusza:
• spotkania z rodzinami w trudnej sytuacji materialnej i dobór tych, dla których pomoc może być realną szansą na poprawę sytuacji
• współpraca z darczyńcami przygotowującymi paczki
• działanie w drużynie wolontariuszy w celu poszukiwania darczyńców, organizacji magazynu, transportu paczek

Co możesz zyskać:
• radość niesienia pomocy
• realną zmianę miejsca, w którym mieszkasz
• udział w szkoleniach
• rozwój cenionych na rynku pracy kompetencji m.in. komunikacji, organizacji własnego czasu
• szansę sprawdzenia się w działaniu
• nową paczkę przyjaciół i znajomych

Finał Szlachetnej Paczki już 12 i 13.12.2014 r.

Gotowy do służby? W celu uzyskania informacji o wolnych rejonach w Bydgoszczy do pomocy jako wolontariusz w Projekcie zgłoś się do Jakuba Soboczyńskiego-lidera Szlachetnej Paczki

Tel. 570 762 593 lub e-mailem
jakubsoboczynski@gmail.com

Pilnie czekamy na zgłoszenia.

WOLONTARIAT

Pilnie poszukiwany wolontariusz -student lub osoba dorosła do pomocy w świetlicy w Szkole Podstawowej nr 41
Szkoła Podstawowa nr 41 im. Romualda Traugutta w Bydgoszczy
ul. Romualda Traugutta 12
85-122 Bydgoszcz

przy opiece nad chłopcem Grzegorzem Radoniem – grupa zerówka-5-latkiem, który ma zaburzenia zachowania, problemy logopedyczne, problemy z artykulacją.
Może to być wolontariusz-logopeda lub każda osoba chętna, która lubi dzieci.
Czas i częstotliwość pomocy w świetlicy do uzgodnienia.

Świetlica jest czynna od pn-pt 7.00-16.30
Najbardziej potrzebna jest pomoc opiekunom w godz. 12.00-15.00.

Sytuacja chłopca jest b. ciężka. Ojciec wychowuje trójkę dzieci i pracuje.

Zainteresowane osoby proszone są o bezpośredni kontakt z panią pedagog p. Iwoną Szymczak w tej sprawie pod nr tel. 500 68 39 40 do dnia 6.11.2014 lub później w miarę możliwości znalezienia wolontariusza.

POSZUKIWANI WOLONTARIUSZE do pomocy przy obsłudze wydarzenia:

Wydarzenie: Mistrzostwa Europy Weteranów w Lekkoatletyce
Data: 22–29 marzec 2015 roku
Miasto: Toruń
Firma: Toruń Meetings

Mile widziani:
- studenci mieszkający na terenie lub z okolic Torunia;
- studenci interesujący się sportem (mający wiedzę o sporcie, lub uprawiający sport).

Wolontariusze - Potrzebujemy osoby mówiące w j. angielskim, niemieckim, francuskim, hiszpańskim potrafiące stworzyć atmosferę wielkiego święta sportowego.

Oferujemy:
- przeszkolenie,
- zaświadczenie.

Osoby chętne proszone są o przesłanie CV na adres: info@torunmeetings.pl

 

WOLONTARIAT

Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży poszukuje wolontariuszy do pomocy przy organizacji 2-go półmaratonu BYDGOSZCZ NA START w Bydgoszczy w dniu 19 października 2014.

Wolontariusze potrzebni będą do pomocy przy przygotowywaniu trasy 18.10.2014 oraz w dzień biegu, do pomocy przy podawaniu wody biegaczom oraz do obsługi mety (medale, pomoc wbiegającym).

Godzina startu: 11:00
Link do strony zawodów: http://bydgoszcznastart.pl/bydgoszcz-na-start-2014,1,19.html

Nazwa organizatora: Kujawsko-Pomorski Związek Lekkiej Atletyki
Miejsce: przy stadionie „Zawiszy”
Ulica: Gdańska 163
Miasto: Bydgoszcz
www: http://www.biegajznami.eu/

Wiek wolontariuszy: od 15 r.ż. do.....bez ograniczeń

W celu ustalenia szczegółów i zakresu pomocy prosimy o kontakt z Panią Anettą Kokoszewską - Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży tel. 501 748 610 - po godzinie 16:00

 

WOLONTARIAT

Zostań Wolontariuszem SZLACHETNEJ PACZKI!

Co roku do projektu zgłaszają się osoby zainspirowane ideą mądrej pomocy – bohaterowie zmiany społecznej. Tworząc zespół SuperW, łączą biednych i bogatych. Dla 70% wolontariuszy udział w Paczce był jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu.
Tylko w 2013 roku SZLACHETNA PACZKA dotarła do 17 684 rodzin żyjących w niezawinionej biedzie, a łączna liczba zaangażowanych w projekt – wolontariuszy, darczyńców i rodzin w potrzebie – sięga prawie 700 tys.

SZLACHETNA PACZKA 2014 otwiera rekrutację wolontariuszy. Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Aplikuj jeśli:
• masz w sobie chęć realnej pomocy i kochasz ludzi
• lubisz pracę na wysokich obrotach i nie ma dla Ciebie rzeczy niemożliwych
• masz powołanie do służby innym ludziom
• jesteś samodzielny i wytrwały w dążeniu do celu
• chcesz działać w zespole ludzi z pasją
• chcesz być częścią prestiżowej drużyny SuperW
• masz ukończone 18 lat

Zadania wolontariusza:
• spotkania z rodzinami w trudnej sytuacji materialnej i dobór tych, dla których pomoc może być realną szansą na poprawę sytuacji
• współpraca z darczyńcami przygotowującymi paczki
• działanie w drużynie wolontariuszy w celu poszukiwania darczyńców, organizacji magazynu, transportu paczek

Co możesz zyskać:
• radość niesienia pomocy
• realną zmianę miejsca, w którym mieszkasz
• udział w szkoleniach
• rozwój cenionych na rynku pracy kompetencji m.in. komunikacji, organizacji własnego czasu
• szansę sprawdzenia się w działaniu
• nową paczkę przyjaciół i znajomych

Gotowy do służby? Zgłoś się na www.superw.pl

Na zgłoszenia czekamy do 20 października 2014.

 

WOLONTARIAT 

W związku z organizacją Europejskiego Dnia bez Samochodu w dniu 22 września 2014 roku (poniedziałek) na Wyspie Młyńskiej zapraszamy do zgłoszeń chętnych wolontariuszy.

Pomoc niezbędna będzie w godzinach od 8.00 do 14.00.
Wolontariusze będą pomagać przy organizacji „Gry miejskiej”. Przeszkoleni zostaną w tym samym dniu rano na temat zasad gry.

Koordynator imprezy:
P. Anna Engel- Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Bydgoszczy,
tel. 52 58-58-388.
Liczba wolnych miejsc -15 osób
Decyduje kolejność zgłoszeń.
W zgłoszeniu powinno się znaleźć: imię i nazwisko, PESEL, adres zamieszkania, tel. kontaktowy
Zgłoszenie należy przesłać do dnia 12 września e-mailem na adres: a.nowak@um.bydgoszcz.pl.

 

WOLONTARIAT

Fundacja Aktywizacja – w ramach realizowanych projektów „Centrum Edukacji i Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych” oraz „Krok do samodzielności” poszukuje wolontariuszy chętnych do współpracy przy realizacji działań w zakresie aktywizacji społecznej i zawodowej osób niepełnosprawnych.

Zapraszamy do współpracy osoby empatyczne, kreatywne, zaangażowane i otwarte na osoby z niepełnosprawnościami.

Mile widziani studenci ostatnich lat/absolwenci kierunków pedagogicznych,

Dołącz do grona
DOKUMENTALISTÓW
Biura Praktyk
GALERIA
Biura Praktyk
Copyright 2011 Biuro Praktyk - Wyższa Szkoła Gospodarki